جستجو
خبرخوان

مجله

تربیت مربوط به والدین است نه کودکان
(0) تربیت مربوط به والدین است نه کودکان

لگویی که ما در روابط خود استفاده می کنیم به ما می گوید که برای داشتن روابط سالم باید حواس خود را متوجه نیازهای دیگران کنیم، سعی کنیم در خدمت آنها باشیم و آنها ر ا راضی نگه داریم. می دانم که حتی زیر سوال بردن همچین الگویی مخالفت عده ای را بر می انگیزد، اما صبور باشید و من را همراهی کنید.

نقش واکر در راه رفتن کودکان
(0) نقش واکر در راه رفتن کودکان

روزهای ابتدایی که کودک راه می رود برای خانواده ها بسیار جذاب و لذت بخش است. والدین با دیدن راه رفتن فرزندشان ذوق و شوقی دارند که روز به روز بیشتر هم می شود. کودکان زمان تاتی کردن قدمهایی که برمی‌ دارد بسیار سست است و هر لحظه ممکن است به زمین بخورد و این لحظات برای همیشه در خاطر پدر و مادر می ماند. اما عدم تعادل کودک باعث نگرانیه خانواده ها می شود زیرا کودک مرتب زمین می خورد و این زمین خوردن ها ممکن است بسیار خطر آفرین باشد. پدر و مادر وظیفه دارند که در هنگام راه رفتن به کودک خود کمک کنند و همراه او باشند تا کودکان با اطمینان خاطر بیشتری قدم بر دارند. راه رفتن کودک هر چه قدر متزلزل و به صورت تاتی تاتی انجام شود، ولی همین شروع اعتماد به نفس کودک را بالا می برد و او را در معرض آموزش قرار می‌دهد. از آنجایی که خانواده‌ها امکان این را ندارند که مدام دنبال کودک بروند و او را در راه رفتن یاری کنند و از آنجایی هم که راه رفتن کودک به تنهایی ممکن است خطر آفرین باشد، بهتر است از یک وسیله به نام واکر استفاده کرد.

نقاشی دنیای ناشناخته
(0) نقاشی دنیای ناشناخته

نقاشی کردن راهی برای تجسم خیال و به تصویر کشیدن رویاهاست و اینگونه احساسات و حالات درونی کودک نمایان خواهد شد با اینکه اکثرا والدین نقاشی کودکان خود را به چشم خط خطی نگاه می کنند و اهمیت زیادی به آن نمی دهند اغلب روانشناسان اکثرا حالات روانی و مشکلات کودکان را از روی همین نقاشی ها می فهمند. نقاشی یک هنر است که می تواند به صورت یک استعداد در کودک وجود داشته باشد که فواید زیادی برای آنها دارد نقاشی برای کودکان می تواند نقش محرکی را داشته باشد که برای موفقیت در جنبه های مختلف زندگی به آن نیاز دارد .زمانی که کودک شما در حال نقاشی کشیدن است شاید هرگز ندانید و به آن فکر هم نکنید که کودک در حال تقویت بخش هایی از بدن و قسمتی از توانایی های خود است .

کودکان چگونه حرف زدن را می آموزند؟
(0) کودکان چگونه حرف زدن را می آموزند؟

از قدیم می گفتند که پسرها دیرتر از دخترها شروع به صحبت کردن می کنند و امروزه محققان دریافته اند که بخش هایی از مغز پسرها که این مهارت را کنترل می کنند، از دختر ها دیرتر رشد می کند. اما برخی دیگر بر این باورند که از آنجایی که مادران بیشتر با دخترها صحبت می کنند می تواند از دلایل دیرتر صحبت کردن پسرها باشد. در دو سه هفته ابتدایی کودک صداهایی دارد که در تمامی موارد یکنواخت است و این عمل اصلا با اراده و آگاهی انجام نمی شود ولی به مرور زمان میان گریه و رفتار کودک ارتباط برقرار می شود به گونه ای که مادر از طریق لحن گریه کودک می تواند به گرسنگی خواب آلودگی یا دیگر نیازهای او پی ببرد.

همه چیز درباره مونوپولی
(0) همه چیز درباره مونوپولی

بازی مونوپلی به معنای انحصار می باشد که در قرن بیستم طراحی شد. این بازی علاوه بر محبوبیت فراوان به یک نماد فرهنگی هم تبدیل شده است و روایات افسانه ای در آن وجود دارد.

اولین جشن هپیلی
اولین جشن هپیلی

ظرفیت تکمیل گردید.

در مورد بیش فعالی چه می دانید؟
(0) در مورد بیش فعالی چه می دانید؟

بیش‌فعالی که خانواده‌ها از آن تحت عنوان شیطنت زیاد کودکان یاد می‌کنند در حقیقت نوعی اختلال رفتاری بوده و منشا اصلی آن عوامل ژنتیکی است که تشخیص و درمان آن بر عهده یک متخصص آشنا به اینگونه مسائل می باشد. 

اسباب بازی های موزیکال
(0) اسباب بازی های موزیکال

مغز انسان در پنج هفته اولیه بارداری شروع به رشد می کند و استفاده از موسیقی در تمام این دوران که کودک در حال رشد است به توسعه ذهن او کمک می کند و فعالیت های پیچیده عصبی را در زمینه پردازش زبان، حس مسائل گوناگون و بسیاری از مسائل مختلف تسهیل می کند و ...

لوازم ضروری برای نوزادان
(0) لوازم ضروری برای نوزادان

خرید هایی که هر کدام با عشق و علاقه وصف ناپذیری صورت می گیرد و خانواده ها دوست دارند بهترین ها را برای فرزندشان تهیه کنند و در انجام آن کمتر سهل انگاری می کنند فقط باید این مورد را توجه داشته باشند که از وسایل مرغوب و با کیفیت بسیار بالا استفاده کنند به این دلیل که نوزادان بسیار لطیف و حساس بوده و اگر وسیله ای با کیفیت نامرغوب تهیه شود ممکن است سلامت و راحتی آن ها را به خطر بیاندازد.

پرورش هوش در کودکان
(0) پرورش هوش در کودکان

هیچ کودکی در دنیا نابغه به دنیا نمی آید و از بدو تولد تفاوتی با دیگران ندارد اما نباید نقش کسی که کودک را پرورش می دهد و بستر رشد و شکوفایی او را فراهم می کند را نادیده گرفت. آموزش های لازم و به موقع در هر دوره سنی این شانس را به او می دهد که بیشتر از هم سن و سالانش بداند و یاد بگیرد و می توان شاهد ...