جستجو
خبرخوان

بلاگ

پرورش هوش در کودکان
(0) پرورش هوش در کودکان

هیچ کودکی در دنیا نابغه به دنیا نمی آید و از بدو تولد تفاوتی با دیگران ندارد اما نباید نقش کسی که کودک را پرورش می دهد و بستر رشد و شکوفایی او را فراهم می کند را نادیده گرفت. آموزش های لازم و به موقع در هر دوره سنی این شانس را به او می دهد که بیشتر از هم سن و سالانش بداند و یاد بگیرد و می توان شاهد ...

فواید بازی با پازل
(0) فواید بازی با پازل

پازل ها انواع گوناگونی دارند و امروزه تنوع تولید آنها بسیار بالاست و انتخاب درست برای کودکان می تواند مفهوم نظم را در ذهن آنها جا بیندازد و تفکر منطقی در او ایجاد کند. حس کنجکاوی کودک را تحریک کند و او را وادار سازد تا قوای ذهنی خود را در راستای رسیدن به هدف به کار گیرد. پازل های جور کردنی، جا گذاری ، پازل های ترکیبی و پازل های مکعبی از انواع پازل های موجود است که هر کدام می تواند مناسب برای یک گروه سنی مشخص باشد.

چگونگی ساخت ماکت ماشین
(0) چگونگی ساخت ماکت ماشین

یک خودروی لوکس و گران قیمت برای خیلی از مردم رویایی دست نیافتنی است اما ساخته شدن این مدل ها می تواند بخشی از رویای محال افراد را محقق سازد. همچنین برخی از خودروها هستند که بسیار کمیاب می باشند از این رو برخی از شرکت های ماکت سازی و بعضا خود کارخانه های تولید خودرو این ماکت ها را می سازند تا در اختیار عموم قرار بگیرد. در نهایت با توجه به نیاز و ویژگی های مد نظر اقدام به ساخت ماکت می کنند.

اضطراب و نگرانی در کودکان
(0) اضطراب و نگرانی در کودکان

بسیاری از کودکان امروزی دچار اضطراب و نگرانی هستند و این برای والدین بسیار نگران کننده است و برای آنها سخت است ببینند فرزندشان دچار اضطراب و نگرانی است و همین اضطراب و نگرانی هاست که در دراز مدت شخصیت فرد را شکل می دهد. در نگاه اول اینگونه به نظر می رسد که کودکان نباید نگران چیزی باشند زیرا آنها هیچ یک از دغدغه های افراد بزرگسال را ندارند و نگرانی آنها شاید زیاد به چشم نیاید. اما به طور طبیعی تمامی کودکان دچار نگرانی می شوند و به خاطر ظرافت موجود دلواپسی های آنان بیشتر از دیگران است و اگر نا امیدی و شکست ها یک جا جمع شوند کودک دچار یاس شده و استرس به او روی می آورد.

فواید شادی و نشاط در کودکان
(0) فواید شادی و نشاط در کودکان

شادمانی حس طبیعی است که در وجود انسان نهفته است. ما با نگاه کردن به صورت نوزاد تازه متولد شده احساس تندرستی و شادمانی می کنیم و همزمان با رشد کودکان این احساس شادمانی و سعادت به آنان کمک می کند تا به آینده روشن بیندیشند، با مشکلات مقابله کنند و به دیگران عشق بورزند.

تاثیر عروسک در زندگی اجتماعی کودکان
(0) تاثیر عروسک در زندگی اجتماعی کودکان

تمدن انسانی دستاورد های فروانی را برای زندگی اجتماعی وی به همراه آورده است که در تمامی شئون زندگی او قابل بررسی و مشاهده است. این دستاوردها در بعضی از جهات به مسائل و حوزه های حساس می پردازند مانند:حوزه های صنعت و هنر و اندیشه و ... 

قصه هایی برای کودکان (۱)
(0) قصه هایی برای کودکان (۱)

چند قصه مختلف برای سرگرم کردن کودکان که می توانید در هر جایی کودکان را مشغول کنید و داستان هایی را برای آنها بخوانید.

آشنایی با اسباب بازی های کنترلی
(0) آشنایی با اسباب بازی های کنترلی

گفته شد که ماشین های کنترلی انواع مختلفی دارد که به برسی سطحی چند نوع از آنها می پردازیم. ماشین‌هایی که به عنوان آفرود شناخته می شوند برای قدرت و حرکت بر روی تپه و موانع طراحی شده‌اند.این  ماشین‌ها دارای شاسی بلند، کمک فنرهای قوی و لاستیک‌هایی با قطر و گام بیشتر هستند.

بازی کودکان از گذشته تا امروز
(0) بازی کودکان از گذشته تا امروز

در گذشته شکل و نوع بازی ها به طور کلی فرق داشت. دنیایی پر از تحرک و جنب و جوش که هر کودکی از این دنیا سهمی داشت...

اسباب بازی های ساختنی
(0) اسباب بازی های ساختنی

لگو فکر و ذهن کودک را کاملا در گیر می کند و باعث می شود بچه ها چیزهایی را بسازند که علاوه بر ساعت ها سرگرمی زیبایی های کم نظیری را خلق کنند و یا اینکه بر حسب علاقه ای که به شخصیت های معروف انیمیشنی دارند با ساخت سری محصولات مربوط به آن سرعت و دقت خود را تقویت نمایند.

آرشیو بلاگ